Drodzy Czytelnicy,

Drodzy Przyjaciele,

W czasach, gdy dopiero w wielkanocny poranek pobieżnie jesteśmy bombardowani lakonicznym “Wesołych Świąt” lub, o zgrozo, “Wesołego jajka” i podobnymi hasłami akcentującymi komercyjno-świecki wymiar najbliższych dni, pragnę złożyć Wam nieco inne życzenia. Dzisiaj.

Z przykrością obserwuję jak sukcesywnie deprecjonowane jest znaczenie Triduum Paschalnego na rzecz chociażby święcenia pokarmów. W tym szczególnym czasie, życzę Wam przede wszystkim spokoju, który niezbędny jest do głębszej zadumy nad wydarzeniami najbliższych dni, ustanowieniem sakramentów, męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. To esencja Świąt Wielkiej Nocy.

Oczywiście, jeśli dzięki tej chwili wytchnienia zasiądziecie z rodziną do stołu i uzupełnicie zapasy energii, to też dobrze, ale nie zapominajmy o tym, co najważniejsze.

Życzę Wam zatem w imieniu własnym, jak i całej redakcji publicystyczny.pl, bożego błogosławieństwa dla Was i Waszych rodzin w tym szczególnym czasie. Resurrectio Domini, spes nostra – Zmartwychwstanie Pana jest naszą nadzieją.

Pamiętajmy też o kapłanach, którzy przeżywają dziś odnowienie swoich przyrzeczeń. Księżom w Polsce i na całym świecie życzę przede wszystkim zdrowia i wielkiej wiary. W dzisiejszych czasach tego najbardziej nam potrzeba.

Spokojnych, refleksyjnych, radosnych i rodzinnych Świąt.

W imieniu własnym i redakcji,

Łukasz Romańczuk

redaktor naczelny publicystyczny.pl