Witam Cię serdecznie na portalu publicystyczny.pl, który wyrósł na gruncie kontestacji obecnego (nie)ładu medialnego w Polsce a także licznych batalii, o obiektywizm i rzetelność, toczonych z dziennikarskim establishmentem.

To wyjątkowy moment dla całej redakcji, mnie osobiście i mam nadzieję, że również dla Ciebie. Miesiące, które poprzedziły pojawienie się na scenie medialnej portalu publicystyczny.pl, to zespół wspólnych, niełatwych doświadczeń. Bez nich nie byłoby dzisiaj tego serwisu, w takim kształcie.

Dziś nie mam wątpliwości, że polska scena medialna, to nie żyzny grunt dla obiektywizmu, rzetelności i pasji, lecz bardziej podmokły teren, na którym brutalne boje toczą wszelkie układy i grupy interesu. Tam, gdzie pojawia się realny kapitał finansowy czy polityczny kończy się niezależność.

Głęboko wierzę, że zarysowany wyżej obraz polskiej sceny medialnej można zmienić. Potrzeba jednak organicznej pracy. Trudu i cierpliwości u podstaw. Naszą ambicją jest nie tylko budowanie nowego portalu, na który chętnie będziesz zaglądać dla lektury ciekawej publicystyki ale także przekazywanie zdobytego doświadczenia i umożliwienie zdolnym, młodym ludziom realizacji swojej dziennikarskiej misji.

Czy zamierzenia te się powiodą pozostawiam ocenie i krytyce czytelników. Już teraz dziękuję za Waszą obecność i… zachęcam do lektury!

 

W imieniu własnym i redakcji portalu publicystyczny.pl,

Łukasz Romańczuk – Redaktor Naczelny