Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno, oburzałem się, że media, nazywające się informacyjnymi, “wzbogacają” wiadomości o kontrowersyjne sformułowania czy niepotwierdzone sensacje. Dziś, wspominam te zabiegi ze swoistym sentymentem. Ogólnomedialny pościg za kliknięciami, a co za tym idzie pieniędzmi z wyświetlanych reklam, doprowadził rynek mediów na skraj przepaści. Czas zrobić krok w tył i wrócić do korzeni!

2 marca A.D. 2018 swoją działalność rozpoczyna portal informacyjny SejmLog Media. To kolejny z kroków milowych w budowie niezależnych i rzetelnych mediów, konsekwentnie podejmowanych przez grupę ideowców, których wiara w przywrócenie normalności na scenie medialnej przewyższa, bulgocące chyba w każdym z nas, oburzenie obecnym (nie)ładem i upadkiem pierwotnych wartości dziennikarstwa informacyjnego.

O tym, że tabloidyzacja mediów to droga donikąd, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Oczywiście, rynek wymusza pewne zmiany, ale w pogoni za zyskiem doprowadziliśmy do skrajności, które coraz trudniej będzie wyeliminować.

Od długiego czasu pracujemy nad kolejnymi narzędziami, które na powrót upodmiotowią społeczeństwo i przyczynią się do wzrostu jego świadomości politycznej. To z jednej strony rozwiązania umożliwiające bieżące śledzenie aktywności naszych przedstawicieli w ławach sejmowych, ale również portal informacyjny i telewizja. Na tym jednak nie koniec. Dla krytyków polityki mediów społecznościowych, będących obecnie monopolistami i liderami indoktrynacji, także mam dobre informacje. O naszych planach, mówiliśmy niedawno na poniższym nagraniu. Dziś, kolejne z wczorajszych marzeń stają się już nie planami, lecz rzeczywistością.

Już teraz, serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzenia www.sejmlog.pl. Po codziennej walce z nagłówkami epatującymi skandalami, krwią lejącą się po chodnikach lub po prostu fałszywymi informacjami ze znakiem zapytania na końcu tytułu, może być to niełatwe doświadczenie. Wiem jednak, że zniechęcenie i frustracja społeczeństwa wymagają drastycznej terapii.

Osobiście, to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę uczestniczyć w tym przełomowym projekcie i pracować w zespole, wyznającym wspólnie bliskie mi wartości. Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy się także na ekranie SejmLog TV a wciąż rozwijający się Portal publicystyczny.pl będzie stanowił idealne uzupełnienie dla odsączonej od opinii i komentarza informacji. Per aspera ad astra.