Dziś, wyjątkowo, chciałbym polecić uwadze Szanownych Czytelników ważną i obszerną rozmowę zaprzyjaźnionego redaktora Wojciecha Siryka z urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej Mateuszem Morawieckim, który odpytywany jest z socjalizmu gospodarczego za rządów PiS’u.
Czytałem już opinie, że mimo trudnych pytań, były premier wypadł całkiem dobrze. Z pewnością wrażenie to potęguje fakt, że głosi swoje skrajnie interwencjonistyczne poglądy z dużą pewnością siebie, która wynika z faktu, że naprawdę jest socjalistą (i to z wieloma niechlubnymi zasługami) przez co brzmi dość spójnie.
Cieszę się natomiast, że dostał w końcu dostał te pytania na twarz a jego nagłą krucjatę przeciw bankom uważam nawet za całkiem zabawną. No i najważniejszy aspekt. Były Premier, broniąc większości swoich decyzji, wskazując na ich nieprzypadkowość i będąc z nich dumnym (nawet z perspektywy upływu czasu i obserwowanych konsekwencji), wytrąca argumenty swoim obrońcom.
„To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również robotniczej myśli socjalistycznej. Ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna.” Tych, którzy mają w pamięci słynne słowa Morawieckiego, jego działania i wyjaśnienia nie powinny dziwić. Na pochwałę, gratulacje i podziękowania zasługuje natomiast sam Wojtek za przygotowanie i realizację tej rozmowy. Dziękuję i ślę pozdrowienia.