Afroamerykanie nie są murzynami a osoby z niepełnosprawnościami nie są niepełnosprawne. Dlaczego? Wszystko przez polityczną poprawność. Dzień Matki również padł jej ofiarą. Rzecz dotyczy Belgii, a konkretniej jednej z podstawówek, w której planowano odwołać obchody tego święta.  

Dyrekcja szkoły wysłała rodzicom uczniów pismo, w którym wyjaśniła powody swojej decyzji. Jak podaje „Do Rzeczy”, uroczystość nie powinna się odbyć, ponieważ “w wielu klasach znajdują się dzieci z rozbitych rodzin i świętowanie Dnia Matki mogłoby u nich wywołać traumę”. Co więcej, obchody uroczystości mogłyby urazić dzieci wychowywane w związkach homoseksualnych.

Jak widać, dyrekcja niezwykle troszczy się o mniejszości, które przez celebrowanie święta mam mogłyby doznać prawdziwego uszczerbku na zdrowiu. Odwróćmy sytuację – gdzie są władze, gdy krzywda dzieje się tym, stojącym po drugiej stronie muru. Zastanawia mnie, jak daleko to jeszcze wszystko zajdzie…

Cieszę się, że chodząc do podstawówki, każdego 26 maja dane mi było powiedzieć mamie wierszyk, wręczyć starannie przygotowaną laurkę i spędzić z rodzicem miłe popołudnie w trakcie szkolnych uroczystości. Jednocześnie współczuję tym, którzy o taki Dzień Matki muszą dzisiaj walczyć.