Świętując 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, dziękuję także naszym czytelnikom za wspólne dwa lata działalności portalu publicystycznego.

100. _️____🇵🇱 Świętując 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, dziękujemy także naszym czytelnikom za…

Opublikowany przez publicystyczny.pl Niedziela, 11 listopada 2018

Zdaje się, że niezależnie od drobnych incydentów, ochoczo eksponowanych przez tzw. zagraniczne media, nasze obawy o spokojny przebieg dzisiejszych uroczystości utonęły w morzu biało-czerwonych flag. Próby zmącenia atmosfery tej wyjątkowej rocznicy zaowocowały natomiast rekordową frekwencją maszerujących dziś ulicami Warszawy ale również wśród uczestników lokalnych obchodów Święta Niepodległości.

Mamy to szczęście, że wyznając zasadę pracy u podstaw, zagadnieniom dotyczącym historii, patriotyzmu i wyzwań stojących przed Polską, przyglądamy się w artykułach, publikowanych na portalu publicystycznym, niezależnie od symbolicznych dat i świąt państwowych. Nie sposób kreślić niezbędne dla pielęgnowania niepodległości scenariusze, bez odniesień do aktualnego kontekstu. A ten, nie zawsze jest tak optymistyczny jak obrazki, towarzyszące 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Osobiście, postanowiłem w tych dniach stronić od pesymizmu (realizmu), skupiając swoją uwagę na trosce o bezpieczny przebieg dzisiejszych uroczystości. Podobnie jak minione sto lat nie były okresem sielanki i konsumowania pełnej wolności, tak też kolejne lata naszej obecności na mapie Europy obfitować będą w dalszą o nią walkę. Pamiętajmy jednak, że im trudniejsze czasy, tym większy duch w Narodzie, a renesans wartości patriotycznych w Polsce jest zjawiskiem równie optymistycznym co zauważalnym. Naszej Ojczyźnie życzę dalszego ich pielęgnowania i dumnych, świadomych Obywateli. To od rozumienia przez społeczeństwo otaczającej nas rzeczywistości zależy szereg koniecznych do przeprowadzenia zmian, kluczowych dla realnej suwerenności.

Moją ambicją jest przyczynienie się, w choć najdrobniejszym stopniu, do urealnienia postulowanych oczekiwań. Jedną z cegiełek jest portal publicystyczny.pl, który “świętuje” dziś nie tylko polską niepodległość ale również drugi rok swojej działalności (więcej o idei tutaj). Celebrację tego skromnego jubileuszu ująłem w cudzysłowie nie bez powodu. Ostatnie miesiące naszej obecności na scenie medialnej zaowocowały nie tylko kolejnymi publikacjami i ważnymi krokami formalnymi, niezbędnymi dla dalszego rozwoju portalu, ale utwierdziły mnie również w przekonaniu, jak wiele pracy jeszcze przed nami.

Z całego serca dziękuję Wam – czytelnikom i partnerom portalu publicystycznego za wszelkie przejawy życzliwości wobec naszej działalności. W sposób szczególny za słowa wsparcia i otuchy w obliczu moich problemów ze zdrowiem, dzięki którym ten trudny czas zaowocował jeszcze bardziej wytężoną pracą na rzecz rozwoju portalu. Kłaniam się w pas także mojej wspaniałej Redakcji, bez której nie byłoby treści czytanych jak dotąd blisko milion razy. Dziękuję.

Jak mawiali starożytni – droga do gwiazd prowadzi przez trudy (Per aspera ad astra). Nie zabraknie ich z pewnością także w kolejnych miesiącach, dlatego miast rozpisywać się o planach na przyszłość, bez zbędnej zwłoki przechodzimy do dalszej ich realizacji.