Od niemal 100 lat Rzeczpospolita zmaga się z problemami dotyczącymi nowej, ustrojowej organizacji państwa. Gdyby prześledzić dylematy i koncepcje, które pojawiały i pojawiają się od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. zauważymy w tym kotle nieprawidłowości pewną regułę. Mimo wszystko, za dobre chęci nagradzało się niegdyś dzieci w nauczaniu początkowym, ale rzeczywistość, zwłaszcza ta polityczna, jest o wiele bardziej wymagająca.

W najnowszym odcinku vloga publicystycznego opowiadam zarówno o historii prac nad modelami ustrojowymi państwa jak i przesłankom dla zmiany obecnej konstytucji. Niestety droga do prawdziwych zmian jest i długa i kręta, ale warto próbować.

ŹRÓDŁOfot. Łukasz Romańczuk
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPsychika Polaków
Następny artykułPence? No problem!
Twórca, redaktor naczelny i wydawca portalu publicystyczny.pl Niegdyś, nocowałem w lokalnych mediach, głównie za radiowym sitkiem. Obecnie, piszę i komentuję w internecie, z silnym poczuciem, że mam coś do zrobienia. Doświadczenia z okresu między "niegdyś" a "obecnie" opiszę kiedyś w książce. Per aspera ad astra.